Senior Child Therapist la Povelia

Ești un terapeut pasionat de lucrul cu copiii și vrei să îți aduci expertiza într-o echipă inovatoare? Povelia caută un Senior Child Therapist care să colaboreze îndeaproape cu echipa noastră de dezvoltare, asigurându-se că aplicația oferă povești educaționale și psihologic corecte, potrivite vârstei și care contribuie pozitiv la dezvoltarea emoțională și intelectuală a copiilor.

Responsabilități

  • Evaluarea conținutului generat de aplicație pentru a asigura că poveștile sunt adecvate din punct de vedere psihologic și educațional, în funcție de vârsta copiilor​.

  • Monitorizarea temelor abordate în povestiri pentru a evita subiecte care ar putea fi prea complexe, traumatizante sau necorespunzătoare pentru copii.

  • Colaborarea cu echipa de machine learning pentru a integra principii psihologice și educaționale în algoritmii de generare a poveștilor.

  • Dezvoltarea de ghiduri și protocoale pentru a preveni utilizarea aplicației în scopuri inadecvate, cum ar fi crearea de conținut de ură, bullying sau șantaj emoțional​.

  • Realizarea de revizii periodice ale aplicației pentru a se asigura că aceasta rămâne în conformitate cu standardele etice și normele psihologice acceptate​.

  • Oferirea de suport și consiliere echipei pentru a înțelege și implementa cele mai bune practici în designul de conținut educațional și terapeutic.

Cerințe

  • 5+ ani experiență în terapia copiilor, cu accent pe dezvoltarea emoțională și educațională​.

  • Cunoștințe de bază despre procesele machine learning și modul în care aceste sisteme pot fi modelate, prin prompt-urile corespunzătoare.

  • Atenție la detalii, pentru evaluarea și optimizarea a conținutului generat și pentru a asigura conformitatea cu standardele etice și psihologice.

  • Cunoașterea riscurilor asociate cu utilizarea greșită a tehnologiilor digitale, inclusiv prevenirea bullying-ului și expunerii la conținut necorespunzător copiilor​.

  • Abilitatea de a colabora eficient cu echipe tehnice și de a traduce concepte psihologice în cerințe tehnice concrete.

Ce oferim

  • Posibilitatea de a contribui la dezvoltarea unei aplicații inovatoare, care sprijină creșterea sănătoasă a copiilor.

  • Mediu de lucru colaborativ și orientat spre inovație, cu posibilitatea de a lucra remote.

  • Pachet salarial competitiv și beneficii suplimentare în funcție de performanță.

  • Oportunități de dezvoltare profesională prin acces la training-uri și resurse de specialitate.